0
Your Cart

لیدا هادی

لیدا هادی مترجم

لیدا هادی متولد دومین روز از دومین ماه سال ۵۹ است و زاده‌ی شهر ارومیه. هادی با وجود تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی، در سن بیست‌ودوسالگی به صرف علاقه به ادبیات فارسی و زبان انگلیسی در انتشارات «کلک آزادگان» به‌عنوان ویراستار مشغول به کار شد و بعد از مدتی به روزنامه‌ی ایران پیوست و برای اولین بار صفحه‌ی گزارش خارجی این روزنامه را راه انداخت. کار در روزنامه‌ی ایران و استقبال از صفحه‌ی گزارش‌های خارجی راه او را برای همکاری در مؤسسه‌ی همشهری هموار کرد. سال ۸۵ به گروه روزنامه‌ی همشهری امارات پیوست و مدتی به همکاری با گروه‌های فرهنگی ایرانی و خارجی پرداخت. در بازگشت به ایران کار روزنامه‌نگاری را با گروه مجلات همشهری (همشهری جوان، دانستنی‌ها و بعدها همشهری بچه‌ها) و گروه بین‌الملل خبر آنلاین ادامه داد. انتشار کتاب‌های تاریخ محله‌های شمیران و فعالیت در گروه ترجمه و تألیف نهاد ریاست جمهوری را هم می‌توان به کارنامه‌ی فعالیت‌های او در این سال‌ها اضافه کرد.

عشق به بچه‌ها از یک طرف و روبه‌رو شدن با دنیای رنگ‌به‌رنگ کتاب کودک از طرف دیگر، لیدا هادی را به ترجمه‌ی کتاب برای کودکان و بعد نوجوانان کشاند. اولین مجموعه کتاب‌های او مجموعه‌ی پنج‌جلدی ویلف ترسوی بزرگ از نشر «کتاب پارک» است که بعدها چاپ دو کتاب مخصوص کودکان اوتیستیک به آن اضافه شد. کتاب برترین‌ها برای نشر علمی و فرهنگی هم با ترجمه‌ی او وارد بازار شده است. لیدا هادی مدتی سردبیر روزهای یکشنبه برنامه‌ی «عصر خانواده» شبکه دوم سیما بود، برنامه‌ای که به کوچک‌ترین دغدغه‌های روزهای مادرانگی و فرزندپروری توجه داشت.

پسری که دور دنیا را رکاب زد

آثار لیدا هادی در نشر اطراف:
«پسری که دور دنیا را رکاب زد» مجموعه‌ای سه‌جلدی از سفر پسرکی نوجوان به دور دنیاست به قلم آلستر هامفریز و با روایتی واقعی از او. تام، قهرمان داستان، جسور است و بلندپرواز. او یک روز همه‌ی باید و نبایدها را کنار می‌زند، سوار دوچرخه‌اش می شود، از خیابان اصلی لندن می‌گذرد و راهی سفری طولانی می‌شود. سفر به آفریقا، آمریکای جنوبی و شمالی و بعد از آن آسیا و دوباره اروپا. تام به نوجوانان جسارت ماجراجویی می‌دهد، فرقی هم ندارد؛ چه این ماجراجویی فتح قله‌ی اورست باشد یا چادر زدن در حیاط خانه.

ماجراجویان بزرگ | سفرهای باورنکردنی ۲۰ جهانگرد شگفت‌انگیز:

جلد کتاب ماجراجویان بزرگ

ماجراجویان بزرگ سفرهای شگفت‌انگیز بیست ماجراجو را شامل می‌شود، بیست ماجراجویی که سفرهای شگفت‌انگیز و باورنکردنی‌ای را تجربه کرده‌اند و تبدیل به افراد الهام‌بخش الستر هامفریز برای سفر به دور دنیا شده‌اند. در کتاب ماجراجویان بزرگ روایت زندگی تعدادی از تأثیرگذارترین، عجیب‌ترین و الهام‌بخش‌ترین جهانگردهایی را می‌خوانید که تا به حال وجود داشته‌اند؛ اولین افرادی که با فضاپیما به ماه سفر کرده‌اند، با ژرف‌پیما به اعماق اقیانوس رسیده‌اند، با هواپیمای تک‌نفره بر روی اقیانوس اطلس پرواز کرده‌اند، با ویلچر دنیا را گشته‌اند و کسانی که ناممکن‌ها را ممکن کرده‌اند. هامفریز در این کتاب تلاش کرده تا با آوردن مثال‌های فراوان ثابت کند ماجراجویان بزرگ هم افرادی معمولی هستند، تنها تفاوت آن‌ها با دیگر انسان‌ها در این است که حاضر شده‌اند خطرات را بپذیرند، در مقابل سختی‌ها تاب بیاورند و نگذارند هیچ مانعی، حتی زندانی بودن، جلوی سفر شگفت‌انگیزشان را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *