0
Your Cart

بازی‌های توجیبی

مناسب برای جا دادن در کوله پشتیِ سفر

نرگس معینی

 

روزهای آخر تابستان وقت سفر و ماجراجویی است و البته: وقت بازی!

در این فهرست عناوینی را انتخاب کردیم که از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت شما و خانواده و دوستانتان را سرگرم می‌کند، بازی‌هایی که کمتر اسم‌‌شان را شنیده‌اید و بهتر است به‌جای اینکه توی کتابفروشی‌ها و اسباب‌بازی‌فروشی‌ها خاک بخورند، در جمع شما حسابی گرد و خاک راه بیندازند!

 

همه‌ی ما خاطرات خوبی از بازی با دوستان و خانواده بعد از یک روز طولانی در کافه، دور آتش، بعد از پیاده‌روی در جنگل و کنار ساحل داریم. بازی‌هایی که نیاز به امکانات عجیب‌غریب ندارند و یخ غریبه‌ها را آب می‌کنند. اما چه بازی‌هایی برای سفر مناسب‌تر هستند؟ بازی‌هایی که دست‌وپاگیر نباشند و توی یک کیف یا کوله‌پشتی جا بشوند؟ یا بازی‌هایی نسبتا ساده‌ که شما و خانواده‌تان را از جمله‌ی «حوصله‌مون سر رفته» نجات بدهند؟

ما در این مطلب فهرستی از 5 بازی جمع‌وجور آورده‌ایم که مثل جعبه‌ی کمک‌های اولیه یا نخ‌وسوزن باید ته هر چمدان یا کوله‌پشتی‌ باشد.

 

  1. هانابی

شرکت تولیدکننده:

تعداد بازیکنان: 2-5

سن بازیکنان: 8+

زمان بازی: 25 دقیقه

درجه‌ی دشواری: سبک

 

هانابی به ژاپنی یعنی آتش‌بازی. توی این بازی قرار است به همدیگر کمک کنید تا با چینش درست کارت‌ها، یک آتش‌بازی بی‌نقص برگزار شود. برای آتش‌بازی به سبک هانابی، فقط به 25 تا کارت، چند نشانِ تبادل اطلاعات و تعدادی هم‌بازی نیاز دارید.

 

  1. فوتبال بزنیم

شرکت تولیدکننده: رومیز

تعداد بازیکنان: 2 یا 4

سن بازیکنان: 8+

زمان بازی: 10 دقیقه

درجه‌ی دشواری: سبک

 

شاید نتوانید توپ فوتبال را با خود به همه جا ببرید، ولی می‌توانید فوتبال بزنیم را هرجا رفتید توی جیبتان داشته باشید.

فوتبال بزنیم یک بازی کارتی ساده و سریع است. قانون اصلی همان قانون فوتبال است: گل زدن! کارت‌های دستتان را به نوبت رو کنید و سعی کنید توپ را توی دروازه‌ی حریف بکارید.

 

  1. کودتا

شرکت تولیدکننده: افتر 5 گیمز

تعداد بازیکنان: 2-6

سن بازیکنان: 14+

زمان بازی: 30-60 دقیقه

درجه‌ی دشواری: نیمه‌سبک

 

اگر دیگر از بازی مافیا خسته شده‌اید، کودتا را امتحان کنید. برای برنده شدن، باید تا آخر بازی نفوذ خود را بر روی شخصیت‌های بزرگ‌زاده، آدم‌کُش، فرمانده، سفير و شاه‌دُخت حفظ کنید. مواظب باشید! اگر رقیب متوجه شود درباره‌ی شخصیت‌های تحت نفوذتان بلوف زده‌اید، کارت نفوذتان را از دست خواهید داد.

کودتا، با 15 کارت و 50 سکه، هر جا که بروید به سادگی توی جیبتان جا می‌شود.

 

  1. سوسکی

شرکت تولیدکننده: نهالک

تعداد بازیکنان: 2-6

سن بازیکنان: 8+

زمان بازی: 30 دقیقه

درجه‌ی دشواری: نیمه سبک

 

با 64 کارت و هشت جانور چندش‌آور، بازی هیجان‌انگیزی پر از بلوف زدن و ذهن‌خوانی را تجربه می‌کنید. بازی سوسکی یک بازی عالی برای قرار دادن در کوله‌پشتی سفر است: با وجود جمع‌وجور بودنش، آن را با هر جمعی بازی کنید، به همه خوش می‌گذرد.

 

  1. کلت سوپر اکسپرس

شرکت تولیدکننده: میپل کینگ

تعداد بازیکنان: 3-7

سن بازیکنان: 8+

زمان بازی: 15 دقیقه

درجه‌ی دشواری: سبک

 

بازی کُلت سوپر اکسپرس سر جمع از 38 تا کارت و 7 تا آدمک راهزن کوچولو تشکیل شده؛ اما وقت بازی کردنش انگار که دارید یک فیلم سینمای جذاب را می‌بینید! راهزن‌‌ها از این سر قطار به آن سر قطار می‌دوند، به همدیگر شلیک می‌کنند، جاخالی می‌دهند و تلاش می‌کنند بیشترین غنائم را به دست بیاورند. بهترین قسمت بازی آن‌جاست که حتی اگر ببازید، همچنان می‌توانید با هیجان ادامه‌ی بازی را مانند یک فیلم اکشن تماشا کنید و لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *