0
Your Cart

محمود حاج‌زمان

محمود حاج‌زمان

محمود حاج‌زمان، متولد ۱۳۶۲ در تهران است. رشته‌ی تحصیلی او مهندسی عمران است و تحصیلاتش را تا مقطع دکترا در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده است. او از سال ۱۳۸۸ به‌طور حرفه‌ای وارد دنیای روزنامه‌نگاری علمی شد و فعالیتش را با آغاز دور جدید انتشار مجله‌ی دانستنی‌ها پیوند زد. او علاوه بر نویسندگی برای مجله‌ی دانستنی‌ها و صفحات علمی خبرگزاری‌ها، کتاب‌های متنوعی را در حوزه‌ی ترویج علم ترجمه و تألیف کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به مجموعه‌ی سه‌جلدی به من بگو چرا انتشارات علمی‌فرهنگی، دایره‌المعارف مصور بدن شگفت‌انگیز ما نشر سایان، دانشنامه‌ی دانستنی‌ها نشر شهر و چندین جلد از مجموعه کتاب‌های در چند دقیقه نشر شهر را نام برد.

آثار محمود حاج‌زمان در نشر اطراف:

روایت مصور داستان فوتبالیست‌ها: دیوید اسکوایرز برای روزنامه‌ی گاردین می‌کِشد و می‌نویسد. استرالیایی ‌است ولی طنز او را باید بریتانیایی دانست. طنزی بیشتر مبتنی بر کلام و چندلایه که به قول زیدی اسمیت، نویسنده‌ی معاصر بریتانیایی، ساختاری مثل کوهِ یخ دارد و «رضایت عمیق‌تر زیر آب است و لایه‌ی اولیه‌ی لذت هر جوکی کمترین بخش آن».

جلد کتاب روایت مصور داستان فوتبالیست‌ها

اسکوایرز در مجموعه‌ی دوجلدی تاریخ مصور فوتبال به شکلی خلاقانه و دوست‌داشتنی از ترکیب متن و کمیک برای روایت اتفاقات استفاده کرده است. در جلد اول این مجموعه، او نود پاره‌ی مختلف از تاریخ فوتبال ـــ از دوران باستان تا به امروز ـــ را انتخاب کرده و در جلد دوم هم به سراغ زندگی مشاهیر فوتبال رفته است. تازگی نگاه اسکوایرز و شوخی‌های تیز و جاندارش با همه‌ی اتفاقات فوتبالی و پرداختن به حاشیه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این ورزش پرطرفدار، این مجموعه ‌را برای هر مخاطبی ــ چه فوتبالی و چه غیر فوتبالی ــ خواندنی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *